Венелина Венева първа във Виена с виза за световно

Българката Венелина Венева покри норматив за участие на световното първенство по лека атлетика в зала в Турция от 9 до 11 март, след като стартира с победа в скока на височина новия сезон на турнира в австрийската столица Виена. 37-годишната ветеранка преодоля 194 сантиметра, спечели убедително надпреварата и си осигури виза за световното и второ място в ранглистата на IAAF, заедно с още 2 лекоатлетки.

В бягането на 800 м триумфира другата българска националка Ваня Стамболова. Тя финишира с време 2:02,03 мин., с което също покри норматив за шампионата в зала. Много малка обаче е вероятността Стамболова да участва на тази дистанция в Истанбул, тъй като нейните коронни дисциплини са 400 м и 400 м с препятствия.

Андриана Бънова пък зае 6-о място в тройния скок на турнира във Волгоград (Рус). 24-годишната плевенчанка постигна в най-добрия си опит 13,38 м. Победителка с най-добър резултат за сезона стана представителката на домакините Екатерина Конева, преодолявайки 14,22 м.